18 вересня - Міжнародний день чистих берегів та Всесвітній день моніторингу води

18 вересня - Міжнародний день чистих берегів та Всесвітній день моніторингу води

З метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення водних об'єктів, дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища та підвищення екологічної свідомості населення щорічно проводиться екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

Кожний рік, а у цьому році- 18 вересня,  по  всьому  світу проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів. Проблема засмічення побутовим  сміттям  річок,  морів  та  океанів  світу набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. Мільйони волонтерів долучаються до прибирання  планети з метою збереження водних ресурсів світу від забруднення та засмічення побутовими відходами.

Всім небайдужим громадянам пропонується долучитися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів». Очистимо береги наших річок і водойм!

Також 18 вересня з метою  привернення уваги до проблем якісного стану  водних  ресурсів  в  усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості водиякий став інформаційно- освітньою програмою, спрямованою на поінформованість суспільства про проблеми води та участь  у  захисті водних ресурсів. Цей день був заснований у 2003 році, ініціатор його створення -  американський Фонд чистої води.                      

Моніторинг якості води є складовою частиною державної системи  моніторингу довкілля. З 1 січня  2019 року набрав чинності новий порядок здійснення державного моніторингу вод, який відповідає вимогам європейського законодавства (в першу чергу Водної Рамкової Директиви).

Відбір і доставка проб води з річок проводиться щомісячно Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну (м. Львів) та Волинським обласним центром з гідрометеорології  (м.Луцьк).

У межах Львівської області знаходиться 8 пунктів спостережень за якістю води на річках басейну Західного Бугу, зокрема, на р.Західний Буг та р.Рата. Нижче  за течією, за Добротвірським водосховищем, якість води в р.Західний Буг має тенденцію до покращення, однак, можливий вплив стічних вод з  м.Червоноград, м.Сокаль та інших населених пунктів. В нашому регіоні найкращою якістю характеризується вода в р.Рата (с.Межиріччя).

Найбільш негативний вплив на якість поверхневих вод мають комунальні підприємства (водоканали), а також стоки від приватних господарств (будинків).

Поширити: